Start 30-wrzesień - Tatry
30 wrzesień

30.09 - 2 październik 2016 roku - zakończenie sezonu - zapraszamy na wycieczkę w Tatry

Wyjazd spod Hotelu „IBIS” 30. 09. o godz. 7:00

przewidywany powrót 2. 10. około godziny 19:00.

Cena 195 zł dla członków PTTK, 215 zł dla niezrzeszonych - zawiera:

przejazd; ubezpieczenie NNW i słowackie ubezpieczenie górskie (w razie interwencji HS) oraz KL na pierwszy dzień; opieka pilota i przewodnika tatrzańskiego; 2 noclegi; 2 śniadania, 2obiado-kolacje, wstępy do TPN i poczęstunek turystyczny drugiego dnia wieczorem.

Szczegóły wycieczki na: http://www.ktg.wedrowiec-zabrze.pttk.pl/

Zapisy: Jacek Nowok 601486019, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Obowiązuje wpłata zaliczki jak podano w szczegółach.

Pierwszeństwo w zapisach mają członkowie oddziału PTTK Wędrowiec w Zabrzu

Wycieczkę prowadzi Jacek Nowok

SZCZEGÓŁY wycieczki w Tatry:

T R A S Y:

DZIEŃ PIERWSZY; Przy dobrej pogodzie: Jaworzyna Spiska – Dolina Zadnich Koperszadów – Przełęcz pod kopą Bielską 1749m – Dolina Białych Stawów – Rzeżuchowa Polana – przystanek Biała Woda.

Przy deszczowej pogodzie: Stary Smokowiec (wjazd kolejką na Siodełko Smokowieckie [Hrebienok]) Rainerowa Chata – Zimnowodzkie Wodospady – Siodełko Smokowieckie + czas wolny w Starym Smokowcu.

DZIEŃ DRUGI; Brzeziny – Hala Gąsienicowa schronisko Murowaniec 1505m. (niezależnie od warunków). W zależności od warunków:

złe ~ pobyt w schronisku i zejście;

względne ~ wejście nad Czarny Staw Gąsienicowy 1624m;

dobre ~ wejście na Przełęcz Karb pod Kościelcem 1853m;

bardzo dobre ~ wejście na Kościelec 2155m.

Z Hali Gąsienicowej zejście do Kuźnic.

DZIEŃ TRZECI; Przy dobrej pogodzie: Dolina Białego – Sarnia Skała 1377m – Dolina Strążyska.

Przy złej pogodzie: Toporowa Cyrhla – Polana Kopieniec 1260m – Dolina Olczyska – Jaszczurówka.

Z A P I S Y: Zapisy przyjmuje Jacek Nowok, aby wpis na listę uczestników był ważny, trzeba wpłacić zaliczkę w wysokości 100 zł. Zaliczkę można wpłacić na wycieczce 3 września lub na konto, co należy uzgodnić z Jackiem. Jeżeli ktoś zrezygnuje z wycieczki w na 4 – 3 dni przed odjazdem ½ zaliczki nie będzie zwrócona. Jeżeli ktoś zrezygnuje z wycieczki na 2 – 1 dni przed odjazdem całość zaliczki nie będzie zwrócona. Jeżeli jednak będzie osoba w rezerwie, która na to miejsce pojedzie to zaliczka zostanie zwrócona.

INNE WAŻNE INFORMACJE !!!:

· Jeżeli w pierwszy będzie padał deszcz planowany jest przejazd koleją ze Starego Smokowca na Siodełko i z powrotem. Przejazd nie jest w cenie wycieczki, w związku z tym każdy musi mieć przy sobie 9 EURO – cena biletu normalnego. Przyda się także kilka euro na wydatki w Starym Smokowcu

· Czas wolny w Zakopanem będzie drugiego lub trzeciego dnia.

· Nocleg jest w Białym Dunajcu przy granicy z Szaflarami z kwatery jest 10 min spacerem do Term w Szaflarach (czynne do 22). Jeżeli ktoś jest chętny to 1 dnia po kolacji można się wybrać by zażyć kąpieli termalnych. (www.termyszaflary.com) Wyjście indywidualne.

· Najbliższy sklep spożywczy poniżej 5 min od noclegu

· Drugiego dnia po obiadokolacji będzie konkurs krajoznawczy (test – jak zwykle) z zakresu dotychczasowych wycieczek. Zagadnienia będą niedługo podane na stronie KTG oddziału. Po konkursie poczęstunek turystyczny i chwila wspólnej biesiady.

Zagadnienia do konkursu w załączonym pliku.

Wyjazd spod Hotelu „IBIS” 30. 09. o godz. 7:00

przewidywany powrót 2. 10. około godziny 19:00.

Cena 195 zł dla członków PTTK, 215 zł dla niezrzeszonych - zawiera:

Szczegóły wycieczki na: http://www.ktg.wedrowiec-zabrze.pttk.pl/

Obowiązuje wpłata zaliczki jak podano w szczegółach.

Pierwszeństwo w zapisach mają członkowie oddziału PTTK Wędrowiec w Zabrzu